Kas mäletate ulmefilmi Minority Report ning viisi, kuidas Tom Cruise poolt kehastatud tegelaskuju seal käeviibutustega arvuteid juhtis? Taoline arvuti ja ka muude seadmetega suhtlemise viis on saamas reaalsuseks. Kanada ettevõtte Thalmic Labs on tõmmanud katte tulevaselt tootelt, mis kasutab liigutuste tuvastamiseks nii liikumis- kui ka lihaste liigutuste andureid. MYO käepaela abil saab kasutaja suhelda digitaalseadmega mistahes näpu- ja käeliigutuste vahendusel.

MYO käepael

Käevõru sarnane seade libistatakse käele ning seadmes olevad spetsiaalsed andurid on suutelised tuvastama Sinu käelihaste elektrisignaale. MYO tuvastab mistahes käeliigutused, mida Sa teed allpool küünarnukki. Seadmega saab teoreetiliselt juhtida mida iganes – alates kaugjuhtivatest helikopteritest kuni presentatsioonide ja videomängudeni. MYO kasutab seadmetega juhtmevabaks suhtlemiseks Bluetooth 4.0 standardit. MYO töötab Windowsi ja Mac OS operatsioonisüsteemidega, liidestused saavad olema iOS ning Android seadmetele. MYOs olev aku suudab hetkel tagada seadme töö mitmeks päevaks.

Juba 2014. aasta alguses saab tellida omale isikliku MYO käepaela. MYO maksab umbes 109 € ning eeltellimusi saab esitada siin.

Kasutatud kirjandus:
http://greatist.com/fitness/myo-armband-030713
https://www.thalmic.com/en/myo/