Nutitelefoni kaasaskandmine õhtuses jooksutrennis oma tulemuste salvestamiseks ja kalorite põletamise jälgimiseks on tänasel päeval tavapärane tegevus. Tihtipeale järgneb sellele info jagamine Facebooki, kus kõik võivad su kehalisele aktiivsusele kaasa elada. Kuid kas Sa oleksid valmis Facebooki jagama ka seda, et harjasid õhtul 5 minutit hambaid ning harjaste vilkast tegevusest ei pääsenud ka Su tarkusehambad?

Kolibree on start-up, kelle arvates on elektriline nutihambahari seade, mis muudab meie suuhügieeni täielikult. Ta jälgib hambaharjamiskombeid ning saadab info mobiiltelefonis paiknevale rakendusele, mis on suuteline saadud info baasil tegema soovitusi hambahügieeni parandamiseks. Antud infot saab automaatselt edastada oma hambaarstile või näiteks lapsevanemale, kes saab sel viisil jälgida oma võsukese hambaharjamise kombeid. Seadmes paiknevad andurid saadavad infot Androidi või iOSi rakendusele üle Bluetoothi. Valminud on isegi mobiilimäng, mida saab mängida hammaste harjamise teel – miski, mis muudab antud tegevuse lastele meeliköitvaks.

Kolibree hambahari

Kickstarteri rahastamiskampaania on teeninud juba 103 000 $ soovitud 70 000 $-st. Tundub, et nutihambaharja loomise osas on suur ootus. Umbes 72 € eest kampaaniat toetades on võimalik omale saada isiklik nutihambahari käesoleva aasta oktoobriks.

Kasutatud kirjandus:
https://www.kickstarter.com/projects/2134904849/kolibree-the-worlds-first-connected-electric-tooth
http://www.kolibree.com/