Sony WM D6C kaas lahtiSony WM D6C küljelt

Sissejuhatus

Ei, see pole tavaline kassetipleier, mida tänapäeval ühe euro eest võib soetada. Suuremat sorti pleieri mõõtude sisse on ära peidetud profesionaalsel tasemel sisu. Ehk tegu on täisfunktsionaalse kõrgekvaliteedilise kassettmakiga. Ei, see pole nali, foorumites võrreldakse seda riistapuud üsna tõsiselt Nakamichi mudelitega.
See, et tegu on hinnatud ja hästi õnnestunud seadmega, tõestab asjaolu, et see minimakk oli Sony poolt tootmises 1984 aastast kuni 2002 aastani mõnede väkeste modifikatsioonidega.

Minuni jõudis see makk (loomulikult veidi katkisel kujul) tänu mu parandamatule makihaigusele läbi hea sõbra. Aga kuna ma armastan katkiseid makke korda teha, siis tegin loomulikult seadme korda.

Sony WM D6C

Maki tehnilised iseärasused

Makil on sees ennast hästi eelnevalt pleierite peal tõestanud mehaanika, mis käib nagu Sveitsi kellavärk. Et detonatsiooni alla saada (remondijuhend lubab 0.14%), on kasutusel kiiruse kvarstsstabiliseerimine ja kiiruse mõõteandur on vahetult hooratta peal. Samuti on jõuülekanne veorihmavaba- mootor puutub 90 kraadise nurga all otse vastu hooratast.

Kasutada saab selle makiga kõike linditüüpe ja samuti enamlevinud müratasandeid (Dolby B ja C ), Isegi ilma mürapiirikuta (mis on minu arust nagu sadul sea seljas )on signaali-müra suhe ligemale 60dB, mis on peaaegu nagu lintmakil.
On olemas nii liini kui ka mikrofonisisend ning väljunditest lisaks kõrvaklapiväljundile (mis on päris hea võimsusega ,sobib hästi suurtele profiklappidele) ka liiniväljund.

Skeemitehnilise iseärasusena toon välja selle, et pea kogu elektroonika (välja arvatud mootor ja kõrvaklapivõimendi) toidetakse läbi DC/DC muunduri pingega 10 V. See on vajalik võimendite kvaliteetseks tööks.

Sony WM D6C trükkplaatSony WM D6C mehaanika

Väike video kah.

Lingikogu