Viimase kuu jooksul on Torquing Group kogunud Kickstarteris märkmisväärse summa peopessa mahtuva Zano drooni loomiseks. Algselt soovitud 125 000 inglise naelast on tänaseks saanud juba enam kui 1,8 miljonit.

Torquing Group on loonud militaarse otstarbega droone juba alates 2008. aastast. Zano on nende esimene katsetus tarbeelektroonika turul. Droon on suuteline lendama autonoomselt ning ühendub nutiseadmega (nt. iOS või Android telefoniga) WiFi vahendusel. Zano kasutab OriginGPS Nano Hornet GPS moodulit, mis on hetkel väidetavalt maailma väikseim (10 x 10 x 3,44 mm). Zano pole palju suurem – 65 x 65 mm ning tema kaaluks on vaid 55 grammi. Nano Hornet asukoha määramise süsteem võimaldab Zanol täpselt teada oma paiknemist nutiseadme suhtes – isegi väljalülitatud olekus.

phpza46yd

Zano on suuteline laadima koheselt nutiseadmesse pilte ja videosid. Zano jäljendab iga sinu liigutust olukorras, kus sul on nutiseade kaasas. Samuti on tal ‘vabalennu’ funktsioon, mis võimaldab teda juhtida ekraanipõhise joystick’ga. Zano eesmärgiks on muuta linnuvaatelised fotod ja videod kõigile kättesaadavaks. Selleks peab Zano olema väike ja kergekaaluline, vastupidav ning piisavalt intelligentne, et tema kasutajal poleks vaja piloodi oskusi. Lisaks peab ta olema taskukohane ka hinnasildi osas. Zano maksab 189 naela. Esimesed droonid tarnitakse käesoleva aasta juunikuus.

https://www.youtube.com/watch?v=RYMxnYzPieo

Viited:

https://www.kickstarter.com/projects/torquing/zano-autonomous-intelligent-swarming-nano-drone
http://venturebeat.com/2014/12/09/this-zano-drone-fits-in-your-hand-and-serves-as-your-personal-paparazzi/