Looduses matkamine on meeldiv ning tervislik ajaviide, mis on südamelähedane paljudele. Lõkkeromantika kaunil suveõhtul jätab vahva mälestuse kauaks. Kahetsusväärsel kombel on tänapäeva nutiseadmed märkimisväärselt lühikese aku tööajaga. Olles päevakese looduses nutitelefoni GPSi kasutades ringi uidanud võib olla kindel, et õhtusest lõkkest pildi tegemine ja selle sotisaalvõrgustikku jagamine ei pruugi enam teps mitte õnnestuda. Tänasel päeval on selle näol tegemist suure probleemiga.

Kuna inseneridele meeldib olulisi probleeme lahendada, siis on BioLite välja mõelnud priimuse, millega saab laadida nutiseadmeid. Priimus töötab metsast korjatava hagu ehk oksakestega. Seetõttu pole vaja kaasas vedada rasket ning kallist pertrooliumgaasi kanistrit. Sel ajal, kui lahtisel tuleb saab näiteks valmistada maitsvat õhtusööki, laeb priimus nutiseadmete akusid. Söögi valmides võib edasi nautida lõkketuld ning akude laadimist jätkata. Priimus on keskkonnasõbralik, kuna fosiilsete loodusvarade asemel kasutatakse energia tootmiseks taastuvaid loodusvarasid.

Video seadmest:

Priimus suudab ühe liitri vett keeta 4,5 minutiga ning USB pordist tagatakse pidevalt 2 W, 5 V pinge (maks. 4 W, 5 V). Elektri tootmiseks kasutatakse termoelektrilist generaatorit, mille esimesena leiutas/avastas Eesti sündinud teadlane Thomas Johann Seebeck. Priimuse saab soetada umbes 97 euroga BioLite kodulehelt.

biolite_technology2b

Kasutatud kirjandus:
http://shop.biolitestove.com/BioLite-CampStove_p_15.html

http://www.biolitestove.com/about/technology/