Pilti tegi Indrek Arula

Pilti tegi Indrek Arula

Läinud nädal oli Skeemipesa jaoks äärmiselt sündmusterohke. Nimelt osalesime Keskkonnaameti poolt korraldatud keskkonnasõbraliku haridustegevuse konkursil Keskkonnakäpp  üritusega Remondikohvik. Konkursile esitati üle Eesti kokku 187 keskkonnasõbralikku algatust, millest valiti välja 26 Keskkonnakäpa väärilist tegu. Kategoorias “Tark tarbija” sai keskkonnakäpa vimpli ka Remondikohvik, mille üle on meil tohutul  suur heameel. Auhinna andis üle Tallinna Reaalkoolis toimunud pidulikul galal keskkonnaminister Keit Pentus-Rosimannus. Skeemipesa tänab siinkohal kõiki inimesi ja organisatsioone, kes on Remondikohviku toimumisele kaasa aidanud. See üritus on olnud tõesti supervinge. Erilised tänud siinkohal TTÜ tarkvaraklubi Lapikute seltskonnale ja kohvikule Pööning. Oleme kolme ürituse raames puhunud elu sisse ca 70-nele aparaadile, saanud tuttavaks paljude huvitavate inimestega ja õppinud üksjagu uut ka elektroonikas. Järgmine remondikohvik toimub juba septembris!

Lisaks eelmainitud sündmusele osalesime Arengufondi ideekonkursil, mille eesmärgiks oli leida lennukaid ja mõjukaid ideid, mis teeksid Eestis elu paremaks. Kokku laekus konkursile 143 ideed, millest finaali pääses 10 mõjusamat. Parimaid ideid selgitati välja 12. juunil Riigikogu konverentsisaalis, kus kõigil finalistidel oli 6 min. aega, et oma ideed tutvustada. Ideetutvustusele järgnesid retsensendi kommentaarid ja saalis olijate küsimused. Konkurss oli äärmiselt pingeline ja huvitavaid ideid väga palju. Skeemipesa edasiarendamiseks sai esitatud idee Eesti kui Hackerspace, mis üllataval kombel leidis palju poolehoidjaid ja osutus valituks kolme parima idee hulka.  Juhhuu!!!.

Arengufondi ideekonkurssi võitjad. Foto Toomas Volmer (Äripäev)

Arengufondi ideekonkurss võitjad. Foto Toomas Volmer (Äripäev)

Lisaks Skeemipesale pääsesid võitjatena esikolmikusse ka ideed nagu “10 miljonit e-eestlast aastaks 2025″ ja “Ühiskondliku mõju võlakirjad“. Kõiki konkursi võitjaid on ootamas aastane stipendium suurusega 2000 eurot kuus. Võitjad on oodatud töötama Arengufondi büroos Tallinnas, et sealsete inimeste ja võimaluste toel oma arenguidee ellu viia. Lõpetuseks tahaks tänada Arengufondi, Skeemipesa liikmeid ja teisi toetajaid! Tundub, et tuleb väga sündmusterohke ja põnev aasta!

Keskkonnakäpp

Keskkonnakäpp

Arengufondi ideekonkurss

Arengufondi ideekonkurss

Vaata ja loe lisaks:

  1. http://www.keskkonnaamet.ee/uudised-ja-artiklid/selgusid-keskkonnasobraliku-haridustegevuse-konkursi-keskkonnakapp-2014-voitjad/
  2. http://www.arengufond.ee/2014/06/eesti-arengufondi-esimeselt-arenguidee-konkursilt-viisid-voidu-koju-kolm-ideed/
  3. http://majandus24.postimees.ee/2826061/tamkivi-kindlasti-laheb-eesti-elu-paremaks
  4. http://majandus24.postimees.ee/2825931/eesti-arengufondi-esimesel-arenguidee-konkursilt-viisid-voidu-koju-kolm-ideed
  5. http://arileht.delfi.ee/news/uudised/eesti-arengufondi-esimesel-arenguidee-konkursil-voitsid-kolm-ideed.d?id=68869217
  6. http://uudised.err.ee/v/eesti/4455dc8a-824c-434a-92c3-27af94202806