Uudised:
19. Oktober 2018, 22:35:49

Viimased postitused

Leheküljed: [1] 2 3 ... 10
1
Elektroenergeetika / This Morning Caller Says She Dream About The Toilet In Public
« Viimane postitus mima 19. September 2018, 22:48:07 »
DREAMS can seriously screw with your head.

Do you ever wake up in the middle of the night after dreaming about sleeping with your boss? Or clawing at your mouth in a panic after dreaming about all your teeth falling out?

It can totally weird you out. But most dreams have a pretty simple explanation.

Dreams are your brain trying to process events or interactions that have occurred during the past 24-48 hours. Your brain is trying to compare these experiences with past experiences and make sense of it all.

We spoke to Brisbane dream analyst (yes, that’s a job title) Jane Teresa Anderson, author of 101 Dream Interpretation Tips and host of The Dream Show podcast, about the 10 most common dreams and what they mean.
If you look back over the past 1-2 days, was there a situation where you felt unprepared for something?

“It might be a presentation, or a conflict with a friend, or a dilemma someone has thrown at you. You feel like everything is riding on being able to do this thing. The dream reveals your feelings of vulnerability about not being prepared,” Anderson said.

Usually if you have this kind of dream, you’re the kind of person who usually performs well and is always well-prepared.

“It’s your fear of being unprepared that actually drives you to being totally ready to perform.”
“The implication here is that you’re being followed and you’re running away from the thing chasing you, rather than turning around to face it. This could mean that you’re running away from a problem that you’ve been avoiding having to face,” Anderson said.
“It’s always better to work out what you’re running from. It might be smaller than it is in your imagination and you might be ready to face it.”
3. Your teeth falling out
“Sometimes this harks back to memories we had when we lost our baby teeth. Losing a tooth as a child can be quite scary. The emotions around that time are really strong. We’re becoming independent, we’re learning to stand on our own two feet, but we’re still children. Your mind goes back to those emotions,” Anderson said.
Some people have dreams where they’re talking and they start spitting out their teeth.
“That will happen when you’ve had a feeling about something you’ve said that you can’t take back. Or it could reflect a lack of confidence in speaking up or communicating,” she said.
4. When you’re busting but you can’t find a toilet
When people wake up after having this kind of dream, they usually realise they don’t actually need to go to the bathroom.
“This usually means you literally want to let the crap out of your life. It’s about decluttering and letting go - you want to release something or someone,” Anderson said.
“It can also just mean that you need some space and privacy. In a lot of these dreams you can’t close the bathroom door and go to the bathroom in peace.
“You might just need some time to process your emotions and have some peace and quiet. It’s about getting rid of what you don’t need so you can move on.”
2
Ost-Müük / M: Protex ProLink turvaseadme komplekt
« Viimane postitus PL1991 08. Mai 2018, 22:10:57 »
Pildid komplektist leiab https://photos.app.goo.gl/UnsHszk4gFmR6XEe6

Tegemist sedatüüpi seadmega kus kleebid anduri (nupu) seadme, näiteks mobiili külge ning kui see eemaldada hakkab kontrollerkarp põrgu-lärmi tegema. Ei oska testida kas kõik toimiv kuid viimati kui voolu sisse lasin karjus nii, et enam proovida ei taha.

Komplektis on:

kontroller,
4 jagajat (sisend, väljund ning pesad kaheksale andurile),
2 andurit,
6 kaabli liitjat,
katitäis kaableid (otsik näeb välja nagu RJ11 kuid 4 soonega),
toiteadapter 10V 1A.

kõik karbid on tugeva metallkerega (et pätid ei saaks neid ilma kuvaldata lõhkuda).
Sobib ehk kellelegi kasvõi huvitavaks projektikarbiks (esiküljel lisaks arvukatele nuppudele ja LEDidele ka võtmepesa [võti kaasas]).

Asub Pärnus ning kuna tegemist kapi-tühjendusega siis sobiva hinnana näen topsi R-kioski kohvi.
3
Ost-Müük / Ostan Toroidtransformaator 2x115/2x115V või midagi sarnast.
« Viimane postitus Vortex 26. Aprill 2018, 13:13:08 »
Ostan Toroidtransformaatori 2x115/2x115V või 2x110/2x110v või 2x120/2x120V.

 

t:5034080
4
Elektroonika / KP 303 G
« Viimane postitus tim 12. Detsember 2017, 16:11:43 »
Tere, otsin KP 303 G (vene markeering) transistoreid Estonia 010 eelvõimule. Ehk on kellelgi  vanast ajast vedelema jäänud, või oskab vihjeid anda, kust hankida...
Tänud

5
Elektrisõidukid / Re: Küsimused elektriauto omanikule
« Viimane postitus arnis 07. November 2017, 21:06:02 »
Praeguseks on 100 000km läbitud ja ühtegi sellist riket, mis sõidu katki jätab, pole olnud. Esimesel elunädalal sai auto ühe kruvi rehvi, rehvirõhusüsteem teavitas
päris varakult rõhu langusest ja jõudsin edukalt sõidu lõpetatud. Kruvi välja, nöör sisse ja rehv elas oma surmani ideaalselt ära.

Ametlik hooldus kord aastas (või kuni 30 000km). Mul saavad need suht samaaegselt täis.
See sisaldab igal aastal salongifiltri vahetust, igal teisel aastal pidurivedeliku vahetus (seadusest tulenev).
Lisaks esmane jahutusvedeliku vahetus iga 90 000km või 5a, peale seda iga 60 000km  või 4 aastat. Arusaadavalt on see 60 000km liiga väike number.
Eriti teades, et eelmise põlvkonna Leafil oli number rohkem kui 2x pirakam.
Pidurivedelik samuti oli peale kaht aastat ainult 1% vett sisse tõmmanud (soovituslik max 4%).
Lisaks esindus igal aastal tõmbab piduriklotsid/supportid lahti, puhastab ja paneb kokku tagasi.
Nii saigi kolmandal hooldusel teada, et esimesed klotsid on otsas. Uued maksid ulmepalju (155€), kuid vähemalt vahetus oli hoolduse hinna sees.
Pidurikettad on väga heas seisus.

Iga-aastane hooldus (sisaldab piduri/jahutus vedelik, salongifilter) on 150-200€ ringis. Klotsid eraldi.
Isiklikult ostnud uue kojameheringi (3tk kokku) 50€
värviparanduskomplekt täketele (värv+lakk) 9€
Ja plaanis vabatahtlikult reduktoriõli välja vahetada. Nii palju kui näinud olen väljamaa videotest, magnetitel metallitolm ja õli tume tume.
Arvan, et 100-150 tuhat on täiesti okei reduktorile. Pealegi, lihtsalt õlivahetus. Ei mingit lammutamist, ei mingit filtrit.

Muidu vigu on ikka päris PÄRIS palju olnud. Kõik on seotud Nissani kui automargi kvaliteediga.
Tagumine kojamees jooksis kinni, välipeeglite elektriline kokkuklappimine, alguses üks peegel, siis teine.
Istmeraam hakkas logisema, uksekõlar ragiseb (3x vahetatud), tagumine keskmine peatugi on väga nõrk (3x vahetatud),
uus detail on ikka seesama jama. Teatud tüüblid/salongijupid. Logod kapotil/luugil/ustel/velgedel - kõik on vahetatud, korduvalt. Värv koorub.
Roolinupud kulusid ära (joonised mahanühitud) 90 tuhande kandis. Juhi tekstiilist matt lagunes lihtsalt ära peale kaht aastat. Lisaks, kuna
tekstiil- ja kummimatid on juhikohal väga primitiivsed, siis auto salongipõrand on vasaku juhi jalaga nühkimisest niivõrd haiget saanud, et ka see
vahetati välja. Auk hakkas juba tekkima põhimõtteliselt. Selle raviks soetasin eelmisel nädalal spetsiaalsed, kallid Weathertech matid, 125€ esipaar.
Taga istutakse piisavalt vähe, et sellele mitte tähelepanu pöörata, originaal kummimatid käivad küll.
Natukene enne garantiiaja lõppu hakkas laager undama. Undas ja undas, lõpuks läks liiga valjuks. Sai garantii korras vahetatud.
See oli ainukene veermiku jubin, mis reaalselt läbi. Ulmekallis kui ma peaks mõne teise vahetama ise täie hinna eest. ULME. 2x rohkem kui võib eeldada.

 Kui auto tehasest tuli, siis oli veel: 4x esituli reguleerimata, 2x uks reguleerimata, tagaluuk reguleerimata,
esituli praak (vesi sees), turvavöö kinnituskoha iluklamber oli tuksis, uksetihend liimist lahti. Kõik see sai garantii korras korda tehtud suht kohe.
Tehases kukutati auto põrandavaiba alla  polt, mis ajas mind 2 aastat järjest aina rohkem ja rohkem närvi. 4 korral lõpuks esindus vea selle asjanduse ülesse.
2014-2015 oli äpi kasutus alalõpmata tuksis. 70% päevadest asi ei funktsioneerinud. 2016 lõpuks hakkas lootust paistma ja tundub, et nüüd töötab stabiilselt.

Hetkel on ainult üks asi, mis vahest käib pinda ja ei ole saanudki lahendust. Tekkis suht esimesel aastal ja külmadega tavaliselt märkab jälle.
Piduripedaal ei tule täiesti ülesse peale pidurdamist. Klotsid ei pidurda, pidurituled põlevad, kiirenduspedaal ei tee midagi, auto veereb jalakäija kiirusel (creep).
Paar korda olen sattunud liiklusohtlikusse olukorda selle tõttu. Esindus on proovinud seda ravida, aga ei õnnestu neil ei reprodutseerida viga, ega korda teha.
Põhimõtteliselt oleks vaja tagastusvedru kangemaks keerata. Probleem kaob 1-5 sekundi jooksul ise (pedaal lõpuks tuleb tagasi). Saab ka jalaga üles tõmmata.
Eks kui sel talvel hakkab tihedamini tekkima, topin mingi kaamera jalgade juurde sõidu ajaks.

Nädal tagasi sai esimene tehnoülevaatus läbitud edukalt. Tahmanäitajaga läks nibin nabin, oleks pidanud rohkem hagu andma enne ülevaatust :o
Hind 24€ ülevaatusele, tavaline hind kui broneeritud netis. 2 aasta pärast jälle.
6
Elektrisõidukid / Re: Küsimused elektriauto omanikule
« Viimane postitus Stern 06. November 2017, 21:31:49 »
Näiteks kirjua siia mis regulaarseid hooldusi on elektriautol vaja teha ja kindlast huvitav on teada riketest, eriti nendest mille pärast sõit pooleli võib jääda.
7
Elektrisõidukid / Küsimused elektriauto omanikule
« Viimane postitus arnis 14. Oktober 2017, 16:20:58 »
Olen aastast 2014 igapäevaselt elektriautoga sõitnud.
Mõistan selle tehnikaime häid ja halbu külgi rohkem kui vaja - alates elektriarvest kuni salonginiiskuseni välja.
Kui on mõnel sellesuunaline küsimus, siis vastan meeleldi. Foorum peaks saatma mulle uute postituste teavitusi ka, jälgin asja.

Proovime foorumile eluvaimu sisse puhuda ;D
8
Elektroonika / ABI KÜLMIKU TEMPERATUURI NÄIDIKU INSTALLEERIMISEL
« Viimane postitus sten.lepamaa 20. September 2017, 21:14:22 »
Tere

Algaja küsib.

Nimelt on sügavkülmik ja külmkapp, kohe ukse ees on on temperatuuri näidikud, mis näitavad külmikute temperatuuri.

Soov on samad näidikud viia teise ruumi, et teises ruumis näeb temperatuure( Ei pea kohapeal vaatamas käima).

Temperatuuri näidikud on Kübler codix. Uued näidikud ja toide  on juba teises ruumis paigaldatud, ainult vaja kaabel vedada.

Tekkis küsimus kas pean temperatuuri anduri ka uue vedama  ja kui vahemaa on 15m, siis tuleb vist arvestada takistusega ka?

Kas ei ole võimalik temperatuuri näidiku andmeid duubeldada?

Tunnistan, et antud valdkonnas olen amatöör, aga viimasel ajal on see teema huvi pakkunud ja tahaksin sel teemal ennast arendada.

Minu mõistus ütleb, et duubeldada ei saa, sest temp. anduri näidiku sissetulevad juhtmed loevad andurilt andmeid mitte teise näidiku andmeid, või lihtsalt võin kokku ühendada juhtmed, et vean tavalise 2G1,5 kaabli.

Aitäh kes nõu oskab anda.
9
Elektroonika / masin
« Viimane postitus Kaarel 12. September 2017, 11:38:26 »
Tere,

10
Helitehnika / Re: Bluetooth moodul autos
« Viimane postitus Stern 08. August 2017, 20:38:02 »
Huvitav kas siin RC filter ei aitaks? kui on lihtne võimalus seda katsetada siis toite poolt: jada takisti, rööp kondensaator.
Arvutada siin ei saa sest on puudu pinisemise max sagedus ja mooduli max tarbitav vool aga näiteks 2000Hz ja 10mA.:
 
R100Ω (U=100*0.01=1Vpingelangust takistil) kui 9V pataka pealt töötas siis sobib.
1/2000=0.0005 -> 0.001/100=0.00001= 10uF
10uF ja 100Ω takisti ajakonstant on suurem kui 1/2000.

Ma katsetaks takisti 100Ω ja 100uF elektrolüüt kondekas.
Kondeka tööpinge vähemalt 25V. Takisti võimsus 1*0.01.

El.lüüt kondekale võib veel rööbiti lisada mingise 10nF mittepolaarse, kõrgem sagedus näeb sedasi väiksemat impedantsi.
Leheküljed: [1] 2 3 ... 10