Uudised:
17. Detsember 2017, 21:42:07

Autor Teema: Arduino või PIC??  (loetud 12923 korda)

Eemal timmu

• Uustulnuk
  • *
  • Postitused: 1
Arduino või PIC??
« : 30. Juuni 2013, 00:27:40 »
Ma pole mikrokontrolleritega väga palju eelnevalt tegelenud. Ühes kooliprojektis olen kasutanud Arduinot, kuid teemat lähemalt uurides olen vaadanud, et ka PIC tundub  olevat justkui parem valik. Seega ongi küsimus - kumba varianti investeerida???

PICi juures meeldib mulle see, et programmaator on põhikuluks ning mikrokontrollerid ise on suhteliselt odavad. Arduino korral saaksin ma seda kasutada korraga vaid 1 projektis.. Parandage, kui ma midagi olen valesti aru saanud.

Kas PICi õppimine on palju keerulisem Arduinost? Kas neid mõlemaid programmeeritakse C-s?

Eemal Rox

• Uustulnuk
  • *
  • Postitused: 6
Re: Arduino või PIC??
« Vastus #1 : 18. Juuli 2013, 12:48:36 »
PIC-i olen küll ülivähe uurinud, aga programmaatori ise valmistamine peaks ikka päris odav olema, kui seda teha serial ühendusega.

Eemal arti

• Uustulnuk
  • *
  • Postitused: 11
    • Kodukas
« Vastus #2 : 18. Jaanuar 2014, 17:38:49 »
Arduino on pms lihtsalt ilusa plaadi külge pistetud lahja AVR kiip, keegi ei keela nt Oomipoest osta paljast AVR kiipi ja seda siis näiteks progeda seda Arduino, arvuti printeri pordiga, serial pordist või osta päris õige AVR progeja.

PIC kiipide C keele tugi on enamasti üsna kehva kuna peab kasutama mingit kolmanda tootaja C kompileerijat erinevalt AVR'i omades mis on toetatud GCC poolt

Arduinot sa tavaliselt ikka ei pane püsivalt mõne projekti sisse kuna nagu juba ütlesid, et see on kallis, pigem kasutad arduinot et asi tööle saada ning kui asi töötab siis ostad palja kiibi, paned sinna palja kiibi peale enda koodi ning siis selle odava mõned euri maksva kiibi paned püsivalt enda ehitatud asja sisse.

aga muidu tuleks mõlemad ära proovida, ja siis otsusta kumb rohkem meeldib :)

Eemal ahelet

• Uustulnuk
  • *
  • Postitused: 9
« Vastus #3 : 30. Jaanuar 2014, 11:32:58 »
 Parim moodus PIC programmi koostamiseks on assembler ja MPLAB IDE.
assembleri manual on sisuliselt see pic-i datasheet mis on microchipist vabal alla laetav iga konkreetse pic-i kohta.
 C-keel on dresseeritud ahvi tase, keegi peab olema sulle ette teinud vajalikku librari ja siis sa oled see ahvikene, kes neid kellegi tehtud tükikesi siis kokku paneb nagu konstruktorit.
ja kui vajalik librari puudub või on uus pic, millele pole veel vajalikku tehtud, siis on puuks.
 Assembleris neid probleeme pole, teed mis tahad ja kuidas tahad, kellestki ei sõltu.
Saab lausa nii, et on tulemas uus PIC välja, datasheet juba väljas ja alla laetav, kui mikroskeemi ennast veel osta ei saa, future product. Võid jub aprogrammi ette koostam ahakata, et nii -kui see future pic saadavaks muutus, saad kohe oma proge sisse pista ja müüki asja paisata edestades konkurente. Aga C-keeles eriti ei saa konkureerida, teed laiatarbe kauba samal tasemel, mis miljonid teised tegijad.
 C-keeles tehtud kood on 6x suurema mahuga, kui assembleris tehtud kood. vähemasti pic puhul, sama lugu basic vs assembler. Ja 6x on kaotus kiiruses ja vaja minevate registrite arvus jne. Aga assembleris võtab progemine 6x kauem aega jällegi. Nii, et igal medalil on mitu külge.
 See 6x pole mul lambist võetud, tegime konkreetseid katseid, üks tegi sama asja Basicus ja teine assembleris ja võrdlesime tulemust ja tegime 3 arinevat katset.
Kui täpsem olla, siis ei ole täpselt 6x, 5,8x oli täpsem erinevus ja assembleris kuluv aega oli 3-6x pikem, sõltus ülesandest.
 See minu arvamus, aga eks igaüks teeb sellega, mis talle meeldib ja mida ta oskab.

Eemal ahelet

• Uustulnuk
  • *
« Vastus #4 : 30. Jaanuar 2014, 11:50:55 »
Pigem taandub küsimus sellele, kas PIC,AVR,ARM,MPC või Propeller parallax.

siin on päris hea valik võimsaid protsessoreid.
http://www.ti.com/lsds/ti/dsp/embedded_processor.page

Aga tegelikkuses on igal asjal head ja vead, ja sa pead paratamatult spetsialiseeruma ,
ma arvan, et mikroprotsessoritega on sama asi, nagu inimese keeltega, see, et sa oskad hiina keelt ei tähenda üldsegi, et sa nüüd oskad ka jaapani keelt ja saad ka korea keelega hakkama. isegi tähed on neil erinevad. Noh ja paljusid keeli me siis oskame, Eesti, Vene, Inglise, Soome , noh heal juhul veel mõned ja ongi kõik. Ja mitut me oskame hästi, kaasa arvatud kirjutada tolles võõrkeeles, 1.

PIC ei ole ideaalne valik, tal on see vastik BANKING, vaatad, et ok mul on vaja saada jõuda 1mikrosekundi sees teha miski arv arvutusi. Noh 32mhz annaks nagu 8 protsessori käsku 1 mikrosekundi sees, vattad ja kalkuleerid, väga hea, saab hakkama, jääb sutsu reservi ka.
 Hakkad tegema, oih peab panka vahetama ja siis tagasi ka tulema pangast, oih 6 sammu mahtus 1mikrosekundi sisse, oh nüüd saab juba nibin nabin hakkama.
 Page boundari ehk lehekülje vahetus ei ole ka teps mitte mugav asi, see küll ainult mahukate programmide puhul küsimuseks.
 Aga pic-is on veel rumalusi ka veel.
Aga noh ta on laiatarbega üpris levinud ja tema kohta leiab infot ja abi paljudest foorumitest. Soodsa hinnaga ja ka programmaatori saab normaalse hinnaga.
 On ka häid asju PIC-is, näiteks sisemine resonaator koos pll-iga kini 4x, 48mhz takt ilma väliseid komponente juurde riputamata, konkurendis sellist asja ei paku.

Eemal ahelet

• Uustulnuk
  • *
« Vastus #5 : 30. Jaanuar 2014, 11:57:32 »
 Aga Arduino on orienteeritud sellele, et müüa sulle neid tema mooduleid, et sa tunneksid ka ennast justkui progejana ja muudkui ostaksid nende mooduleid ja tooksid neile raha sisse, noh miskile kõrgemale levelile neile baseerudes kindlasti ei jõua.
 Loota saada maailmatasemel arvestavataks elektroonika tootjaks ei saa. Jääd lihtsaks dresseeritud  Arduino ahvikeseks ja oled väga õnnelik.
 Aga see minu arvamus, ja pole miskit kindlust, et ma õigesti arvan, mine tea, äkki on need Arduino-d just arenguks ja hüppe platformiks vajalikkud.

Eemal arti

• Uustulnuk
  • *
  • Postitused: 11
    • Kodukas
« Vastus #6 : 01. Veebruar 2014, 19:00:26 »
Aga Arduino on orienteeritud sellele, et müüa sulle neid tema mooduleid, et sa tunneksid ka ennast justkui progejana ja muudkui ostaksid nende mooduleid ja tooksid neile raha sisse, noh miskile kõrgemale levelile neile baseerudes kindlasti ei jõua.
see on puha vale, kui inimesel on huvi siis saab ta õppida kuidas need moodulid on kokku pandud ning mis signaalid seal plaadi peal ringi liiguvad ning palju muud kasuliku mida saab kasutada edukalt ka mujal. Arduino on mõeldud prototüüpimiseks ning elektrroniga ja programmerimise õppimiseks mitte kuhugi tooteses panemiseks, selleks kasutad ikka paljaid kiipe kuhu kui tahad võid arduino tarkvara peale panna kuna tegu on Open Source koodiga.

paljalt assembleris programme kirjutada on täitsa lollus. Muidugi kui sul on mingi proge mis võtab kusagilt inputi, jookseb sellega läbi otsustus tabeli ning teeb mingi outputi siis on kõik hästi ja lahe aga millegi keerukama kirjutamine nõuab palju vaeva. Selle pärast ongi AVR või siis ARM kiibid kõvasti paremad kuna nad on palju võimsamad sama raha eest ning on toetatud avatud lähtekoodiga GCC kompileerija poolt mis teadupärast oskab genererida päris kiirest koodi, vajadusel saab ka C ja C++ keele sisse assembleri toppida kui mingi kohapealt jääb jõudu puudu.

Eemal ahelet

• Uustulnuk
  • *
« Vastus #7 : 10. Veebruar 2014, 21:55:42 »
Jah , kui ülesanne on lihtsalt progeda aj sellest rõõmu tunda, siis Arduino peaks hea valik olema.
 Veel julgen soovitada Flowcode nimelist asja, seal saab ka valmis mooduleid osta, kui ei taha makettide või trükkplaatidega mässata.
 Ja seda flowcode programmi leiab ka lahtimuugitud variandina kui veidi otsida ja see on üpris kasutaja sõbralik progemiseks, saab kõike teha ja ei pea oskama ei C, ega assemblerit.
 Flowcode on AVR, ARM ja PIC tarbeks, nii et võimalused üpriski head temas.

Eemal A.R.

• Uustulnuk
  • *
  • Postitused: 3
« Vastus #8 : 07. Juuni 2014, 14:14:28 »
PICi juures meeldib mulle see, et programmaator on põhikuluks
ning mikrokontrollerid ise on suhteliselt odavad.
On olemas PICe kus on vaja üks kord kirjutada boot ja hiljem saab PC-s tehtud faili otse üle USB kivisse kirjutada.
Täpselt nii palju kordi kui tahad.
Tsiteeri
Kas PICi õppimine on palju keerulisem Arduinost? Kas neid mõlemaid programmeeritakse C-s?

Kirjutada võib ju mitmes keeles aga ka C on nende seas.
Kirjutad PC-s valmis, silud debugeriga ära ja saadad PICi.
Kui ei meeldi, teed paranduse ja kordad saatmist.

Kasutan põhiliselt PIC18F4550 ja seal see kõik nii toimib.
Mõne teise PICi peal on natuke teisiti.
Arduino ja Raspberry peal on peaaegu samuti.

Eemal mikk

• Uustulnuk
  • *
  • Postitused: 3
« Vastus #9 : 09. Jaanuar 2015, 20:18:44 »
Tsiteeri

Mina teen ise omale kõik shieldid. Miks ei jõua Arduinodega kõrgemale levelile?