Uudised:
17. Detsember 2017, 21:41:50

Autor Teema: Bluetooth moodul autos  (loetud 541 korda)

Eemal Oskar

• Uustulnuk
  • *
  • Postitused: 5
Bluetooth moodul autos
« : 06. August 2017, 22:21:52 »
Tere,
Mul on praeguses mõistes juba vana auto vana makiga, millel oma muusika jaoks vaid aux sisend. Bluetoothi ega usb ühendust sisse pole ehitatud.
Tuli siis mõte, et mis ma ikka selle 3.5mm audio kaabliga mässan koguaeg, hangin endale hoopis BT mooduli. Pisut aega guugledamist hiljem ostsingi ära endale sellise mooduli: http://www.ittgroup.ee/en/wireless-modules/873-bluetooth-40-audio-receiver.html?search_query=bluetooth&results=13

Kõik toimis hästi, ühendasin maki aux sisendi BT mooduli väljundiga, viisin 12v liini mooduli Vin pistikusse. Ledid põlevad, kõik on hästi. Muusika mängib. Mõtlesin, et vot, päris lihtne oli.
Siis aga hakkasin sõitma ja muusikat mängima samal ajal, ning kuulen kõlarites pininat. Pinin muutub tugevamaks mida rohkem mootoril pöördeid peal on parasjagu. Mõtlesin et ok, genekast tuleb mingi müra läbi.

Otsisin ja uurisin, keegi kuskil kirjutas et halb gnd ühendus võib seda tingida. Vedasin siis juhtmed kenasti ja korralikumalt.
Ikka piniseb.
Järgmine soovitab, et kasuta korralikku variestust audio kaablil.
Tegin ära, endiselt piniseb.
Siis aga üks soovitas, et pane patarei pealt käima, ning kuula kas teeb häält või mitte. Ühendasin siis mooduli 9v patarei otsa, ning ennäe imet: pinin kadunud. Aga ma ei taha patareisid vahetada pidevalt, seega see lahendus polnud parim.

Siis mul tuli meelde et olen midagi kuulnud isoleeritud DC-DC converteritest. Siit ka minu küsimus teile. Kas mingi selline vidin (http://uk.farnell.com/c/power-line-protection/power-supplies/dc-dc-converters/isolated-board-mount-converters-dc-dc?DM_PersistentCookieCreated=true) võiks lahendada ära pinisemise kõlarites. Idee poolest peaks ta ju isoleerima BT mooduli muust elektrisüsteemist, ning müra peaks kaduma. Mis te arvate?

Ette tänades,
Oskar

Eemal Stern

• Noorliige
  • **
  • Postitused: 74
Re: Bluetooth moodul autos
« Vastus #1 : 08. August 2017, 20:38:02 »
Huvitav kas siin RC filter ei aitaks? kui on lihtne võimalus seda katsetada siis toite poolt: jada takisti, rööp kondensaator.
Arvutada siin ei saa sest on puudu pinisemise max sagedus ja mooduli max tarbitav vool aga näiteks 2000Hz ja 10mA.:

R100Ω (U=100*0.01=1Vpingelangust takistil) kui 9V pataka pealt töötas siis sobib.
1/2000=0.0005 -> 0.001/100=0.00001= 10uF
10uF ja 100Ω takisti ajakonstant on suurem kui 1/2000.

Ma katsetaks takisti 100Ω ja 100uF elektrolüüt kondekas.
Kondeka tööpinge vähemalt 25V. Takisti võimsus 1*0.01.

El.lüüt kondekale võib veel rööbiti lisada mingise 10nF mittepolaarse, kõrgem sagedus näeb sedasi väiksemat impedantsi.
« Viimane muutus: 08. August 2017, 20:50:51 Stern »