Tihti veedetakse elektrooniliste kaaslastega rohkem aega kui füüsiliste inimestega. Maha ununenud telefon võib tekitada tunde, et oled kaotanud olulise tüki endast. Tühjenev aku võõras kohas võib tekitada paanikat. Enamus seadmeid nii lähedast sidet ei saavuta ja jäävad kahjuks nokitsejate hobiprojektideks. Hea viis olukorra parandamiseks on seda võõrastele esitleda. Inimeste esmaemotsioon ja tagasiside aitab kiiresti lahendust parendada.

Elektroonika on tihti korpuse sees peidus ja selle tõttu keskendun esmalt funktsionaalsusele. Kiire skeem paberil, natukene juhtmete jootmist ja programmeerimist ning ühe õhtuga on juba esialgne funktsionaalsus olemas. Seejärel jalutan fänniloenduriga mööda linna ja suhtlen paljude inimestega. Selle käigus tahavad paljud minuga sõbraks saada ja pakuvad erinevaid kingitusi. 🙂 Antud seade näitab facebooki fännide arvu reaalajas.

lihtne skeemfan_counter4

Kui sobiv funktsionaalsus on saavutatud, tasub mõelda ilusamale disainile ja tootmise optimeerimisele. Antud juhul liikusin modulaarne disaini suunas. Trükiplaatiga numbrisegmente saab järjest üksteise külge panna vastavalt vajadusele. Nii saab näidata ka suuri numbreid ja tekste. Internetiühendusega moodul juhib teisi elemente läbi nihkeregistri. Külasta lehte (robotmees.com) või kirjuta (info@robtmees.com) lisainformatsiooni saamiseks.

fan_counter5tagasiside
fan_counter2fan_counter1

 

Video seadmest: